Лікар радить, консультує, інформує...

Медична сестра

Сорока Юлія Віталіївна

Рік народження: 1987

Освіта: середня спеціальна, закінчила Ніжинський медичний коледж

Фах: акушерка

Посада: старша медична сестра

Стаж роботи: один рік

Про стан медичного обслуговування  дітей  в ДНЗ «Лілея» у 2013 р.

Медичне обслуговування дітей у дошкільному закладі включає обов΄язкові огляди один раз на рік стоматолога, лікаря-педіатра та лікарів інших спеціальностей для дітей 6-річного віку.

Вони оглядають дітей, роблять висновок про стан здоров΄я, дають рекомендації, щодо додаткових обстежень, лікування, профщеплень, режиму харчування, дієтичного харчування.

Планомірно проводяться антропометричні виміри дітей : групи раннього віку - 1 раз у місяць, садові групи - 1 раз у квартал. Проводимо огляд дітей на педикульоз один раз на 10 днів. Раз на рік проводяться обстеження дітей на ентеробіоз.

У ДНЗ, враховуючи стан здоров΄я дітей, використовуються методи оздоровчого характеру: фітотерапію, аромотерапію, кольоротерапію, вітамінотерапію.

Взимку для профілактики простудних захворювань використовуємо аромолампи з маслами ялиці, евкаліпту, чайного дерева. Діти дихають фітонцидами часнику і цибулі.  Заварюємо фіточаї з липи, м΄яти, чебрецю, меліси.

В ДНЗ систематично проводиться загартування дітей. Вихователі із своїми вихованцями щоденно перебувають на свіжому повітрі незалежно від пори року. В теплу пору року діти ходять по траві босоніж, приймають повітряні ванни, практикується обливання ніг водою контрастних температур. Влітку в тиху годину діти сплять при відкритих кватирках.

В кожній групі є доріжки здоров’я для профілактики плоскостопості та подушечки здоров’я , складовою частиною є трави: чебрець, полинь, м’ята, меліса. Велика увага приділяється профілактичній роботі. З дітьми проводиться робота по профілактиці сколіозу. Щомісячно вираховується індекс здоров’я.

Одне з важливих призначень роботи ДНЗ – санітарно-освітня робота з дітьми, вихователями та батьками, а саме, перша допомога при тепловому та сонячному ударі, якщо дитина захворіла на вітряну віспу, про значення профілактичних щеплень, профілактика ентеробіозу та інше.

Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ДНЗ. Під особливим контролем температурний режим приміщення.

Аналіз захворювання проводиться на основі даних річного статистичного звіту, який складається на основі медичної документації, яка ведеться щоденно. На кожну дитину в групі ведеться лист здоров’я.

Систематично, в плановому порядку, та за епідеміологічними показниками санітарний стан ДНЗ контролюється  СЕС із записами в санітарному журналі дошкільного закладу.

Дані про результати медичного обслуговування дітей в ДНЗ фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ України. Проводиться контроль навантаження дітей з особливими потребами як на заняттях з фізвиховання, так і на протязі всього перебування в ДНЗ, а також загальний контроль навантаження дітей на заняттях фізкультури.

Питання медичного обслуговування дітей розглядається на засіданнях педагогічної ради, виробничої наради, наради при завідуючій, видаються накази. Графічно розроблена система оздоровчих заходів в ДНЗ, які мають сприяти зменшенню захворюваності вихованців. Розроблена схема роботи колективу ДНЗ по охороні та зміцненню здоров’я дітей. Виготовлені паспорти здоров’я по групах.

Відповідна організація рухового режиму, різні форми роботи з фізичного виховання, створення валеологічного та екологічно обґрунтованих умов для організації дитячої життєдіяльності, безперечно сприяють зниженню рівня захворюваності наших вихованців.