1.     Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка. Налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.

2.     Уникайте будь – яких негативних розмов у сім`ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.

3.     Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім`ї.

4.     Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).

5.     Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.

6.     Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.

7.     Відучіть дитину від підгузників. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.

8.     Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття. Носовичок.

9.     Учіть  гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати. Колисати, гойдати; пірамідку – збирати, розбирати.

10.  Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

11.    Пограйтесь удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.

12.    Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.

13.   Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини – привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.

14.   Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2 – 3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

15.   Повідомте медичну сестру про стан здоров’я вашого малюка.

16. Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці, 1 рік 6 місяців, 1 рік 9 місяців, 2 роки, 2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.

17.  Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.

18.   Не залишайте дитину одну в перші дні відвідування дитячого садка, побудьте з нею певний час на прогулянці, до обіду, у разі потреби – залишіться на тиху годину.

Коли дитина досягає дворічного віку, зазвичай батьки воліють віддати його в дитячий садок. Багато недосвідчених батьки вважають, що у дитини вже є всі речі, які необхідні для походу в дитячий садок, але потім виявляється, що у нього немає багатьох речей.

Що необхідно мати для відвідування дитячого закладу?

Хлопчику на будні треба мати футболку, шорти, чешки, тапочки, колготки і теплу водолазку. Маючи такий набір одягу, хлопчик зможе легко роздягатися і переодягатися. Також йому треба мати одяг на святкові дні. Адже в дитячих садах часто проводяться ранки. Для свят найкраще підійде такий набір речей, як біла сорочка, чорна жилетка, чорні штани і краватка у вигляді метелика.

Для дівчинки в якості повсякденного одягу можна купити спідницю на резинці, футболку, джемпер, колготки білого кольору, тапочки, чешки. На святкові дні їй найкраще підійде гарна сукня.

Хлопчикам і дівчаткам необхідно мати верхній одяг. Це, перш за все, демисезонна куртка з непромокаючої тканини, куртка на зимовий період, шапка, шарфик і зручне взуття, що легко знімається і одягається.

Віддаючи дитину в дитячий сад, майте на увазі, що працівники дитячих установ, насамперед, потребують, щоб одяг був акуратним, зручним і не повинний стягувати руху. Малюк повинен по можливості сам вміти справлятися з одягом. У разі необхідності вихователь або няня завжди допоможуть.