Про організацію харчування

ДНЗ «Лілея» у 2013 р.

Харчування дітей в ДНЗ здійснюється у відповідності до вимог Інструкції по організації харчування дітей в ДНЗ.

Схеми постачання, маршрути та графіки постачання харчових продуктів та сировини розробляються та узгоджуються з відділом освіти, міською радою та СЕС.

Безапеляційно виконується розпорядження ОДА за № 271 «Про регіональну програму поліпшення забезпечення дітей повноцінним харчуванням, підтримки вітчизняних виробників».

Забезпечується дотримання санітарно-гігієнічних вимог згідно ст. 17 Закону України

« Про забезпечення санепідемблагополуччя». Неухильно виконується робота по запобіганню спалахів інфекційних захворювань та харчових отруєнь.

Регулярно проводиться профілактика йодної недостатності серед дітей шляхом вживання в їжу йодованої солі.

Під постійним контролем знаходиться вітамінізація харчування дітей.

В групах вирощується зелена цибуля, яку діти вживають під час їжі. Періодично організовуються вітамінні столи з морквою, капустою,  буряком, яблуками.

Проводиться С-вітамінізація третьої страви згідно дотримання наказу 110/95/29 від 20.02.2007р. «Про затвердження обов’язкової С-вітамінізації готових страв дошкільних, загальноосвітніх, інтернат них, навчальних та оздоровчих закладів для дітей», затвердженого спільним наказом управління освіти і науки.

Раз у квартал проводиться аналіз виконання натуральних норм і про це інформується відділ освіти. Стовідсотково виконуються норми по хлібу, олії, цукру, борошну, картоплі, овочах, маслові.

Регулярно якість та калорійність харчування контролюється міською СЕС. Беруться також проби води та змиви на наявність шкідливих бактерій як у харчоблоку, так і в групах. Суттєвих зауважень з боку СЕС не виявлено.

Постійно ведеться просвітницька робота серед батьків з питань харчування, профілактики захворювань, пов’язаних з якістю харчування.

На  харчоблоці відведене місце для збирання відходів та демонстрації контрольних блюд.

В ДНЗ для батьків випускається газета «Поради медичної сестри», яка повністю присвячена питанню харчування, та їхньому здоров’ю.

Питання харчування дітей, всі його аспекти тримаються під постійним контролем старшою медичною сестрою, завідуючою, завгоспом.

Ведеться медичний контроль за технологією приготування страв, про що робляться відповідні записи.

Під постійним контролем видача їжі з кухні та отримання її помічниками вихователів. Графік роздачі їжі розміщено на вході до харчоблоку. Ведеться контроль наявності сертифікатів на продукти, які завозяться.

Питання організації харчування в ДНЗ виносяться на розгляд засідань ради по харчуванню, виробничих нарад та загальносадові батьківські конференції.

Можна зробити висновок, що по питанню харчування проводиться кропітка, ретельна, щоденна, безкомпромісна робота. Результат – задоволені діти, вдячні батьки, є факти, що мами запитують рецепти тих чи інших страв, щоб приготувати їх вдома. Особливо дітям подобаються ліниві вареники, блинчики з варенням, пиріжки та зрази з різними начинками, борщ, сирники та багато іншого. Асортимент блюд становить 58 найменувань.