Педради і семінари

захоплююча технологія психолого-педагогічного проектуванняПедради

Засідання № 1 (настановче)

Очікувані результати: Члени педагогічної ради зможуть зробити внесення пропозицій і коректив до регламентації і організації діяльності педагогічного колективу закладу в новому навчальному році; ознайомлення з планом роботи на навчальний рік, усвідомлення основних цілей і задач, перспектив розвитку закладу; визначення відповідальних за конкретні результати роботи.

Порядок денний:

Тема засідання: Про підсумки роботи дошкільного навчального закладу у 2011-2012 н.р. та завдання щодо удосконалення якості дошкільної освіти у світлі Базового компонента дошкільної освіти у 2012-2013 н.р.

1. Про підсумки роботи дошкільного навчального закладу у 2011-2012 н.р. та завдання щодо удосконалення якості дошкільної освіти у світлі Базового компонента дошкільної освіти у 2012-2013 н.р. (Мозгова З.О.)

2. Аналіз оздоровлення дітей в літній період. (Сорока Ю.В.)

3. Обговорення річного плану ДНЗ на 2012-2013 н.р. (презентація, обговорення)

4. Затвердження форм планування освітньо –виховного процесу на 2012-2013 н.р. (голосування)

5. Інтегрований простір, що виховує і розвиває дитину (за підсумками огляду готовності груп до нового навчального року). (голосування)

Засідання № 2 (тематична педрада)

Тема:. «Удосконалення творчої гри як засобу розвитку дитини, формування її компетенції,  самореалізації у світлі БКДО,  освітня лінія «Гра дитини»

Очікувані результати: вдосконалення якості роботи педагога, творчий підхід до керівництва  сюжетно-рольовими  іграми дітей, розвитку дитини у грі. Залучення педагогів до навчальн-виховного процесу в роботі творчих ігор з дошкільниками.

Порядок денний:

2.1. Реалізація завдань формування життєво компетентної особистості  у творчій  грі (довідка). (Мозгова З.О.)

2.2. Сюжетно-рольова гра як засіб соціального виховання дитини (з досвіду) (Колесник А.С.)

2.3. Навчання  гри в шахи як засіб розвитку  дитини (з досвіду) (Лавріненко Т.В.)

2.4. Технологія «Казкові лабіринти гри» В. Воскобовича у роботі з дошкільниками (Герасименко В.І.)

2.5. Створення оптимального предметно-ігрового розвивального  середовища. Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацю осередків творчої гри. (підсумок).

Засідання № 3 (тематична педрада)

Тема: Шляхи вдосконалення пізнавального розвитку дошкільників у світлі оновленого БКДО.

Очікувані результати: творчий підхід вихователів до реалізації завдань освітньої лінії «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі»

Порядок денний:

3.1.Аналіз стану роботи щодо реалізації завдань освітньої лінії БКДО «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі». (Манько Г.В.)

3.2. Про результати  моніторингу логіко-математичної компетентності дошкільників (Пархоменко А.В. )

3.3. Розвиток пізнавальних здібностей у самостійній  діяльності дошкільників (Колесник А.С., Лавріненко Т.В., Ігнатенко Т.М. )

3.4. Створення оптимального сенсорно-пізнавального простору.  Про підсумки огляду-конкурсу на створення кращого осередка «Пізнайко» (підсумок)

Засідання № 4 (підсумково-тематична)

Тема засідання: Виховання екологічної свідомості  дітей на засадах інтеграції освітньо – виховного процесу через ефективне використання  технології  «Довкілля»

Очікувані результати:  реалзація впровадження інноваційно-педагогічноі технології «Довкілля»,визначення рівня підготовки дітей до подальшого навчання в школі; підведення підсумків роботи колективу за навчальний рік; затвердження плану роботи на літній період.

Порядок денний:

4.1. Наступність у роботі дошкільного навчального закладу та школи щодо виховання екологічної свідомості у дошкільників та молодших школярів. (Мозгова З.О.)

4.2.Про результати роботи педагогічного колективу над науково – методичною проблемою  у 2012-2013 навчальному році:

- Інтеграція пошуково-дослідницької діяльності з різними видами діяльності дошкільників (з досвіду) (Яременко Н.Г)

-Організація проектної діяльності у дошкільному закладі: дослідницькі проекти (з досвіду) (Варініченко Л.М.)

- «Філософські бесіди» як засіб пізнавального розвитку дитини (з досвіду) (Хоменко В.В.)

4.3. Про  роботу закладу у літній оздоровчий період 2013 року. (Манько Г.В., презентація плану, обговорення, затвердження).

Семінари і семінари-практикуми

Жовтень

Семінар-практикум „Реалізація завдань розвитку, формування компетенції дитини  у сюжетно-рольовій грі” (вдосконалення якості роботи педагога, творчий підхід до керівництва  сюжетно-рольовими  іграми дітей,  розвитку дитини у грі).

Очікувані результати: даний семінар сприятиме системним змінам, пов'язаним із поліпшенням якості роботи навчального закладу, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, щодо керівництва сюжетно-рольовими іграми дітей та розвитку дитини в грі. Учасники семінару зможуть познайомитися з освітньою лінією БКДО «Дитина в грі», удосконалити свої знання щодо якості роботи педагога в створенні ігрового середовища для дітей різного віку відповідно до вимог Базової програми «Я у Світі».

Питання для обговорення:

1. Круглий стіл «Сюжетно-рольова гра як провідна діяльність дошкільника»

2. Створення (моделювання) ігрового середовища для дітей різного віку відповідно до вимог Базової програми «Я у Світі»:

• Інтерактивна вправа «Дизайнери»
  • Аукціон предметів-замінників

Березень

Семінар-практикум «Сучасні підходи до пізнавального розвитку дошкільників» (творчий підхід вихователя до реалізації завдань освітньо лінії дитина в сенсорно-пізнавальному просторі)

Очікувані результати:  Підвищення педагогічної компетентності педагогів в питаннях реалізації заідань освітньої лінії «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»

Питання для обговорення:

1. Психологічний міні-тренінг «Дитина в пізнавальному просторі - особливості організації пізнавальної діяльності дітей різного віку»

2.  Дослідницька лабораторія «Пізнайко» створення пізнавальних осередків у групах